Asset 18

دستگاه C&B

Asset 18

جوانسازی و ترمیم پوست با لیزر C&B بهترین دستگاه جوانسازی پوست

 C&Bفراکسل C&B

دستگاه لیزر  C&B، یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر جهان می‌‌باشد که مورد تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا FDA)) واقع شده است.

شاید برای شما نیز سؤال پیش بیاید که C&B  یعنی چه؟

C اول حرف Clear  و B  اول حرف Brilliant می‌باشد.

دستگاه لیزر C&B، در صاف و درخشنده کردن و همچنین جوانسازی پوست نقش بسیار مهمی دارد.

این دستگاه با عملکرد خود سبب بازسازی پوست فرد شده است و به جوانسازی پوست نواحی مختلف کمک می‌کند.

 C&B یکی از روش‌‌های غیرتهاجمی ترمیم پوست می‌‌باشد که در رفع بسیاری از مشکلات پوستی کاربرد دارد.

دستگاه لیزر C&B، با ایجاد منفذهای بسیار ریز، سبب افزایش کلاژن‌سازی و ترمیم پوست می‌شوند.

عملکرد دستگاه لیزر C&B به گونه‌ای است که پوست پس از آن وادار به تولید فاکتورهای ترمیمی می‌شود.

دستگاه لیزر C&B، از جدیدترین تکنولوژی‌های درمانی می‌‌باشد که نیاز به دوره نقاهت زیاد ندارد؛ در اصل این دستگاه برای این طراحی شده است که بسیاری از افرادی که برای درمان جای جوش، رفع چین و چروک‌ها و … با لیزر فرکشنال CO2  اقدام می‌کردند از دوره نقاهت طولانی لیزر فرکشنال شکایت می‌کردند، به همین دلیل با طراحی دستگاه لیزر  C&B سعی بر رفع این مشکل شد.

دستگاه لیزر C&B، با ایجاد منافذ ریز در پوست سبب تخریب بسیاری از سلول‌های پوستی می‌شوند و سلول‌های تخریب نشده پس از اتمام کار اقدام به درمان و ترمیم سلو‌ل‌های تخریب شده پس از فعالیت دستگاه لیزر  C&B، می‌کنند.

دستگاه لیزر C&B، در ایرن تنها در چند کلینیک و مطب وجود دارد؛ و کلینیک تخصصی رز ایرانیان یکی از کلینیک‌های مجهز به این دستگاه می‌باشد و مانند همیشه به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های زیبایی ایران از این دستگاه نتایج عالی‌ای به دست می‌آورد.

اگر شما نیز نیاز به ترمیم سطح پوست خود دارید و نگران زخمی شدن پوست صورت خود هستید، می‌توانید با کلینیک رز ایرانیان تماس بگیرید و برای مشاوره و لیزر نوبت بگیرید.

دستگاه  C&B

دستگاه لیزر C&B، از جدیدترین دتستگاه‌های زیبایی پوست جهان است.

در حال حاضر، تنها چند مطب در ایران به این تکنولوژی پیشرفته مجهز هستند و خدمات گسترده‌ای در این مورد ارائه می‌دهند.

دستگاه لیزر C&B، با بهره ‌گیری از تکنولوژی شگفت‌انگیز خود طی چند جلسته بسته به مشکل بیمار اقدام به رفع بسیاری از مشکلات پوستی می‌کند.

نتیجه‌دهی و اثر دستگاه لیزر C&B بسیار عالی و شگفت‌انگیز است.

زیرا این دستگاه با ایجاد منافذ ریز میکروسکوپی آرام آرام سبب صاف شدن پوست می‌شود.

از طرفی دستگاه لیزر C&B بدون برش و زخمی کردن پوست فعالیت خود را به اتمام می‌رساند، به همین دلیل گذراندن دوره نقاهت برای این روش درمانی نیاز نیست.

دستگاه لیزر C&B، بخش زیادی از پوست را تحت شعاع روش درمانی خود قرار می‌دهد به همین دلیل نتیجه این روش درمانی عالی می‌‌‌باشد.

بسیاری از افراد شاغل و یا محصل که از مشکلات پوستی گوناگونی رنج می‌برند، همیشه از دوره نقاهت روش‌های تهاجمی برای زمان زیاد نقاهت و زخمی شدن پوست ناراضی بودند و ترجیح می‌دادند از روشی استفاده کنند که نتیجه‌دهی آن بالا باشد و نیاز به گذراندن دوره نقاهت نداشته باشند، وقت آن است که دستگاه لیزر C&B را به این گروه از افراد به عنوان یک روش کم‌تهاجمی با اثردهی فوق‌العاده بالا معرفی کنیم.

اگر شما نیز به این دستگاه شگفت‌انگیز نیاز دارید، می‌توانید با کلینیک زیبایی رز ایرانیان تماس بگیرید و وقت مشاوره جهت استفاده از دستگاه لیزر C&B، بگیرید. زیرا این تکنولوژی برتر و پیشرفته تنها در چند مطب و کلینیک موجود است که یکی از آن‌ها، کلینیک تخصصی رز ایرانیان می‌‌باشد.

کاربرد دستگاه فراکسل C&B

کاربرد دستگاه C&B

از کاربردهای دستگاه لیزر C&B می‌توانیم به درمان مشکلات زیر اشاره کنیم:

 • جای جوش
 • جای بخیه
 • جای زخم‌های قدیمی
 • چین و چروک‌های پوستی
 • افتادگی پوست
 • منافذ باز
 • لکه‌های سطحی
 • آفتاب سوختگی
 • تیرگی‌های پوستی
 • ناهمواری‌های پوستی

تکنولوژیدستگاه C&B

تکنولوژیدستگاه لیزر C&B بر اساس ایجاد شرایطی برای تولید کلاژن و دیگر فاکتورهای ترمیمی پوست طراحی شده است؛ به این صورت که هندپیس این دستگاه اشعه لیزری تولید می‌کند که این اشعه به داخل پوست نفوذ می‌کند و در نهایت سبب ایجاد منافذ میکروسکوپی و ریزی می‌شود.

این منافذ قابل دیدن نیستند ولی در پوست شما باعث  معجزه‌ می‌شوند.

به این صورت که برای ترمیم آن‌ها، سلول‌های سالم پوستی تلاش می‌کنند و در نهایت کلاژن تولید شده سبب هموار کردن و جوانسازی پوست می‌شود.

دستگاه لیزر C&B به علت نفوذ به لایه‌های عمقی‌تر سبب ترمیم لایه‌های داخلی‌تر نیز می‌شوند و اثر دهی این لیزر بعد از چند ماه بسته به پوست بیمار کامل می‌شود.

نکات قوت دستگاه C&B

دستگاه لیزر C&B نکات قوت زیادی دارد و از همه مهمتر دربسیاری از زمینه‌ها می‌توان این دستگاه را به عنوان تنها روش درمانی انتخاب کرد اما گاهی روش‌های ترکیبی بسیار بهتر هستند.

این دستگاه انتخاب افراد زیادی است زیرا دستگاه لیزر C&B، از معدود دستگاه‌هایی است که بدون روش تهاجمی باعث اثردهی بالا  در رفع مشکلات پوستی می‌شود.

تکنولوژی دستگاه لیزر C&B به گونه‌ای است که ردی از زخم و جراحت بر روی چهره شما پس از اتمام کار نخواهد ماند که نیاز به ترمیم آن‌ها باشد.

به همین دلیل افراد شاغل و پرمشغله که قصد ندارند درمان پوست خود را با یک دوره نقاهت طولانی انجام دهند، می‌توانند از دستگاه لیزر C&B استفاده کنند.

پس از اتمام کار با دستگاه لیزر C&B ، تنها پوست قرمز می‌شود که این قرمزی به مرور طی ۲ هفته از بین خواهد رفت؛ هرچند که محو شدن قرمزی به نوع پوست فرد و شدت انجام کار بستگی دارد.

مزایای دستگاه C&B

دستگاه لیزر C&B، یکی از جدیدترین تکنولوژی‌هایی است که در زمینه رفع مشکلات پوستی به کار برده می‌شود؛ که چند سالی است استفاده‌های گسترده‌ای از آن در اروپا و آمریکا می‌شود.

به علت نداشتن دوره نقاهت به نسبت سایر روش‌های مشابه، بسیار مورد استقبال افراد شاغل قرار گرفته است.

به ویژه افرادی که نمی‌توانند چند روز در خانه بمانند و یا با ماسک بیرون بروند نیز این روش را ترجیح می‌دهند.

لیزر C&B، با عملکرد منحصربه‌فرد خود همان اثری که روش‌های مشابه در تولید کلاژن‌سازی بر پوست می‌گذارند را می‌گذارد، ولی با این تفاوت که بر روی پوست زخم ایجاد نمی‌کند، بلکه اثر این لیزر در لایه‌های داخلی‌تر است.

اثر این لیزر همچون روش‌های درمانی دیگر بعد از گذر چند ماه کامل می‌شود.

مدت زمان انجام لیزر C&B نهایت ۳۰ دقیقه می‌‌باشد که البته بسته به وسعت مشکل شما نیز دارد.

 مورد تأیید پزشکان و مراکز زیبایی معتبر جهانی است و به همین دلیل از این تکنولوژی برتر استفاده‌های گوناگونی می‌شود و نتایج بسیار عالی‌ای هم کسب شده است.

اما در ایران زیاد این تکنولوژی شناخته شده نیست، به همین دلیل توصیه می‌کنیم پس از مطالعه این مقاله و کسب اطلاعات در مورد دستگاه لیزر C&B، در صورت داشتن سؤال و یا تمایل به انجام آن، به کلینیک‌های زیبایی رز ایرانیان مراجعه کنید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید تا هر انچه که نیاز دارید در مورد دستگاه لیزر C&B بدانید در اختیارتان بگذارند.

کاندید مناسب  دستگاه C&B

افراد زیادی هستند که برای درمان مشکلات پوستی خود خواهان استفاده از دستگاه لیزر C&B هستند؛ همیشه از ما در مورد این موضوع سؤال می‌شود که آیا دستگاه لیزر C&B برای ما کارساز است یا خیر؟

در پاسخ به سؤال این دوستان لازم به ذکر است که تمامی افرادی که مشکلات زیر را دارند می‌توانند در جهت رفع مشکلات پوستی خود اقدام به درمان با دستگاه لیزر C&B کنند:

 • افتادگی پلک
 • چین و چروک پوستی
 • شل شدن پوست و افتادگی آن
 • اسکار آکنه ، بخیه، زخم و …
 • لک‌های سطحی
 • ناهمواری‌های پوستی
 • تیرگی پوستی
 • و …

نکات قبل از دستگاه C&B

از مهمترین نکاتی که می‌توانیم قبل از انجام دستگاه لیزر C&B به آن‌ها اشاره کنیم، موارد زیر هستند که مستلزم به رعایت دقیق هستند:

 • تا دو هفته قبل، از رفتن به زیر آفتاب و برخورد نور آفتاب به صورت مستقیم به پوستتان خودداری کنید، همچنین در این مدت نباید سولار بروید و یا اقدام به برنزه شدن کنید.
 • از دو هفته قبل از  کرم‌ها و یا پمادهای تحریک‌کننده پوست استفاده نکنید و همچنین نباید از سه روز قبل از هیچ کرم، لوسیون، پماد و … استفاده کنید.
 • از سه روز قبل سعی کنید از تحریک پوستتان با دست مانند فشار دادن جوش و … خودداری کنید.
 • حتما قبل از اقدام به استفاده از دستگاه لیزر C&B با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • اگر دچار بیماری خاصی هستید به پزشکتان اطلاع دهید؛ به ویژه زگیل تناسلی و تبخال.
 • اگر سابقه حساسیت پوستی دارید بهتر است پزشکتان مطلع باشد.
 • در صورتیکه قبلا اقدام به روش‌های درمانی همچون لیزر فرکشنال، پلاسماجت، میکرونیدلینگ و … کرده‌اید حتما قبل از شروع جلسات درمانی بیان کنید.

نکات بعد از دستگاه C&B

بعد از لیزر با دستگاه لیزر C&B نیازی به مراقبت‌های آنچنانی نیست، اما باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • طبق معمول باید از کرم‌های ضدآفتاب با SPF‌ های بالا استفاده کنید، پس از دستگاه لیزر C&B بهتر است از کرم‌های ضدآفتاب با SPF 50 استفاده شود تا پوست در مقابل اشعه‌ی خورشید محافظت شود.
 • از تحریک و دستکاری پوستتان خودداری کنید.
 • از کرم‌های تحریک‌کننده و پمادهای درمانی فقط زمانی استفاده کنید که پزشک شما تجویز می‌کند، در غیر اینصورت تحت هیچ شرایطی از لوسیون، کرم و یا پماد تا بهبودی خود استفاده نکنید.
 • ·       ۲۴ ساعت بعد استحمام کنید و برای شستن صورت خود از شوینده‌های بچه استفاده کنید.
 • از داروهای ضدالتهابی استفاده نکنید زیرا این داروها از روند ترمیمی پوست شما جلوگیری می‌کنند.
 • داروهایی که پزشک شما تجویز می‌کند باید به طوردقیق مصرف شوند.
 • در صورت بروز هر مشکلی با پزشک و یا مشاور خود تماس گرفته شود.

سؤالات متداول

 • تعداد جلسات لیزر C&B به چه صورت است؟

معمولاً تعداد جلسات بر اساس مشکل فرد مشخص می‌شود و تا زمانیکه فرد به نتیجه دلخواه خود برسد، جلسات ادامه دارند.

 • بعد از لیزر C&B، چه اتفاقی برای پوست می‌افتد؟

پس از اتمام جلسه، پوست شما قرمز می‌شود، ماندگاری این قرمزی بسته به پوست فرد  دارد؛ اما هر روز قرمزی صورت فرد  به نسبت روز قبل کم‌تر شده و نهایت تا ده روز بعد رفع می‌شود.

 • آیا ترمیم پوست با دستگاه لیزر C&B، نیاز به بی‌حسی دارد؟

بله بهتر است قبل از انجام لیزر، یک ساعت و نیم زودتر مراجعه کرده و اقدام به بی‌حسی پوست خود کنید.

لوکشین