Asset 18

دستگاه لاغری کاویتاسیون

Asset 18

دستگاه کاویتاسیون یکی از انواع دستگاه‌های لاغری می‌باشد که در کاهش چربی و از بین بردن چربی موضعی نقش بسیار بسزایی دارد.

دستگاه کاویتاسیون

دستگاه کاویتاسیون یکی از انواع دستگاه‌های لاغری می‌باشد که در کاهش چربی نقش بسیار بسزایی دارد. معمولاً افرادی که خواستار استفاده از دستگاه‌های کاویتاسیون هستند، دارای چربی‌های موضعی می‌باشند. در مورد لاغر کردن و کاهش چربی‌های اضافه، بسیاری از ورزشکاران عقیده دارند که نمی‌توان با ورزش چربی موضعی را آب کرد و هیچ تمرین ورزشی‌ای منحصراً برای آب کردن یک ناحیه خاص وجود ندارد و تمامی تمرینات معمولاً در آب کردن چربی چند بخش بدن مؤثر هستند. این در حالی است که بسیاری از افراد معتقد می‌باشند، می‌توان با ورزش چربی‌های موضعی را نیز آب کرد، اما این فرایند کمی سخت‌تر است. ممکن است افراد از فرم پایین تنه خود راضی باشند و از چربی‌های پهلو و شکم خود رضایت نداشته باشند، اما ورزش سبب کاهش حجم پایین‌تنه آن‌ها نیز شود.

از طرفی برخی افراد آنقدر چاق هستند که ممکن است ورزش کردن به تنهایی سبب آسیب به کبد آن‌ها شود، هرچند که اگر ورزش با برنامه و در کنار رژیم غذایی صحیح انجام شود، هیچ آسیبی به بدن وارد نمی‌کند. ورزش همیشه به عنوان یکی از اصلی‌ترین راه‌های رسیدن به تناسب اندام مطرح بوده است، اما لاغر کردن با ورزش یکی از روش‌های دشوار و زمانگیر است. به همین دلیل دستگاه‌های لاغری برای کمک به لاغری افراد با درجه چاقی‌های مختلف آمده‌اند.

کلینیک  تخصصی رز ایرانیان یکی از معدود کلینیک‌هایی است که به بسیاری از دستگاه‌های لاغری پیشرفته دنیا مجهز می‌‌باشد. کلینیک زیبایی رز ایرانیان با بهره‌گیری از بهترین فوق تخصص‌های زیبایی و پزشکان به نام، با ارائه مشاوره‌های تخصصی لاغری به افرادی که قصد دارند از حجم چربی‌های خود بکاهند، می‌تواند کمک شایانی بکند. زیرا استفاده از دستگاه‌های لاغری باید طبق برنامه مشخصی انجام شود تا بهترین نتیجه از آن‌ها کسب شود.

دستگاه کاویتاسیون یکی از انواع دستگاه‌های لاغری می‌‌باشد که قصد داریم به بررسی عملکرد آن بپردازیم.

کاویتاسیون چیست

اگر شما نیز به دنبال لاغری سریع و پیکرتراشی و یا بدون ورزش هستید، بهتر است تا انتهای مقاله با ما باشید تا شما را با یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لاغری دنیا آشنا کنیم. دستگاه کاویتاسیون یکی از انواع دستگاه‌های فوق حرفه‌ای لاغری می‌باشد. این دستگاه با تأثیر بر روی آب میان بافتی، فعالیت خود را آغاز می‌کند. شیوه تأثیرگذاری این دستگاه به گونه‌ای است که با تحریک آب میان‌بافتی و ایجاد فشار به اطراف سلول‌های چربی، سبب متلاشی شدن آن‌ها می‌شود.

عملکرد دستگاه کاویتاسیون به این صورت می‌باشد که با امواج اولتراسوند که امواجی با شدت بالا هستند، ناحیه‌ی مورد نظر را تحت شعاع قرار می‌دهند. در واقع دستگاه کاویتاسیون با متلاشی کردن سلول‌های چربی، بدن را وادار به دفع آن‌ها و کاهش سایز می‌کند.

کاربرد دستگاه لاغری کاویتاسیون

دستگاه لاغری کاویتاسیون ، کاربردهای گسترده‌ای در رفع چربی‌های اضافه دارد. این دستگاه صرفاً برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود. همچنین با چاق و لاغر کردن‌های پی در پی  وگذر زمان ممکن است فرد دچار سلولیتی شود، که این ناهمواری‌های زشت باعث ناراحتی و نارضایتی بسیاری از افراد می‌شود. به همین دلیل افرادی که دچار سلولیتی هستند و یا از چربی‌های موضعی شکم، پهلو، ران، باسن، غبغب و … رنج می‌برند می‌توانند از جلسات درمانی دستگاه کاویتاسیون بهره ببرند. از طرفی افرادی که چاق می‌‌باشند، می‌توانند برای تسریع روند لاغری خود در کنار تمرینات ورزشی و رژیم غذایی خود، از دستگاه‌های لاغری مؤثر از جمله کاویتاسیون استفاده کنند.

کلینیک زیبایی رز ایرانیان از جمله کلینیک‌های زیبایی لاغری می‌‌باشد که به صورت کاملاً تخصصی اقدام به از بین بردن چربی‌های نواحی مختلف افراد می‌کند. معمولاً کاویتاسیون و دیگر دستگاه‌های لاغری در کنار هم نتیجه مطلوب‌تری خواهند داد. بهتر است قبل از انجام کاویتاسیون و تصمیم‌گیری در مورد شیوه لاغر کردن با مشاورین کلینیک رز ایرانیان مشورت کنید تا بهترین روش ممکن برای شما انتخاب شود.

نحوه لاغری با دستگاه لاغری کاویتاسیون

کاویتاسیون یک فناوری لاغری به کمک استفاده از امواج فراصوت است. بدین صورت که ما به کمک امواجی که قادر به شنیدن آن‌ها نیستیم به جنگ با چربی‌ها می‌پردازیم. دستگاه کاویتاسیون معمولاً مناسب افرادی است که قصد کاهش سایز دارند نه کاهش وزن، به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود که پس از در نظر گرفتن هیکل ایده‌آل خود، اقدام به استفاده از روش‌های لاغری سریع کنند. با اینحال کاربردهای بسیار گسترده‌ای در رفع سلولیتی و کاهش سایز شکم ، پهلوها و دیگر نقاط بدن دارد.

نحوه لاغری با دستگاه کاویتاسیون به این گونه است که به کمک امواجی خاص، فرکانس مخصوصی به سمت سلول‌های چربی ارسال می‌شود و همین موضوع باعث متلاشی شدن سلول‌های چربی شده و در نهایت فرد سایز کم می‌کند.

تکنولوژی دستگاه لاغری کاویتاسیون

 • تکنولوژی لاغری دستگاه کاویتاسیون ، یکی از برترین انواع تکنولوژی لاغری در دنیا می‌‌باشد.
 • طراحی دستگاه کاویتاسیون بر اساس امواج اولتراسوند می‌باشد، دستگاه کاویتاسیون با هدف قرار دادن مایع میان‌بافتی و تخریب غشای سلول‌های چربی سبب دفع سلول‌های چربی انباشته شده و اضافی بدن می‌شود.
 • دستگاه کاویتاسیون با ارسال فرکانس‌های ویژه عملکرد سلول‌های چربی را بهم می‌زند و بدین گونه سبب تخریب بافت چربی می‌شود. سلول چربی پس از تخریب از بین می‌رود‌ و بدن آن را برای دفع جمع‌آوری می‌کند. برخی از اجزای سلول‌های چربی جذب خون می‌شوند و آب میان بافتی نیز توسط سیستم لنفی جمع‌آوری می‌شود تا برای دفع به کلیه‌ها و سپس مثانه ارسال شود.
 • این دستگاه طی فرایندی بدون درد در هر جلسه بسته به نوع چربی و بدن فرد باعث کاهش حجم چربی می‌شود.
 • از طرفی برخی از افرادی که از دستگاه کاویتاسیون استفاده می‌کنند، در جلسات اولیه کاهش سایزی را مشاهده نمی‌کنند، به همین دلیل ما همیشه در کلینیک رز ایرانیان پس از بررسی بدن فرد به افراد می‌گوییم که تغییر سایز در افراد گوناگون متفاوت است. اما بر اساس تجربه‌های گوناگونی که در مورد مراجعین قبلی داشتیم در مورد احتمال تغییر سایز در افراد گاهاً نظر خواهیم داد.
 • این تکنولوژی لاغری به گونه‌ای است که ممکن است تا سه الی چهار ماه فرد همچنان چربی آب کند و از سایزش کم شود، این فرایند کاملاً بستگی به نوع و حجم چربی شخص دارد. پس نتیجه نهایی دستگاه کاویتاسیون پس از چندین ماه به طور کامل بروز می‌کند.

 نکات قوت دستگاه لاغری کاویتاسیون

در مورد نکات قوت دستگاه کاویتاسیون می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دستگاه کاویتاسیون طی فرایندی کاملاً غیرتهاجمی اقدام به آب کردن سلول‌های چربی شما می‌کند و شما هیچگونه خونریزی و برش با تیغ جراحی و لیزر را تجربه نخواهید کرد.
 • معمولاً کم کردن سایز از کاهش وزن سخت‌تر است، دستگاه کاویتاسیون به راحتی باعث کاهش سایز شما می‌شود اما در کاهش وزن چندان جالب عمل نمی‌کند.
 • طی زمان کمی فرد متوجه تغییرات اندامی خود خواهد شد.
 • نیاز به بی‌حسی و بی‌هوشی در این روش نیست، افراد خیلی راحت می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.
 • علاوه بر کاهش سایز باعث هموار کردن پوست و کاهش نواحی سلولیتی پوست می‌شود، حتی در رفع سلولیتی نیز نقش بسزایی دارد.
 • یکی از بهترین مکمل‌ها برای افرادی است که قصد ورزش و کاهش حجم دارند.
 • هزینه آن نسبت به روش‌های جراحی بسیار مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.
 • دستگاه کاویتاسیون سری مخصوص برای تغییر فرم صورت با کاهش حجم چربی‌های اضافی دارد، که این قابلیت باعث برجسته کردن هر چه بیشتر آن شده است.
 • دستگاه کاویتاسیون با عملکرد خاص خود، فرصت کافی به پوست می‌دهد تا پس از کاهش سایز، پوست جمع شود به همین دلیل نیازی به برش پوست نیست.

تمامی موارد ذکر شده در بالا از مزیت‌های استفاده از دستگاه کاویتاسیون می‌باشند که پس از جلسه اول و یا در برخی افراد پس از جلسه چندم تأثیر عالی آن نمایان می‌شود.

مزایای دستگاه لاغری کاویتاسیون

روش‌های لاغری زیادی برای کاهش سایز و کاهش حجم چربی‌ها اضافی وجود دارد که دستگاه کاویتاسیون تنها یکی از انواع این روش‌ها است. کرایولیپولیزر، آر اف، لیپولیزر، لیپوساکشن و … همگی از روش‌های لاغری می‌‌باشند. لیپوساکن یکی از قدیمی‌ترین روش‌های کاهش وزن و سایز می‌‌باشد که طی فرایندی کاملاً تهاجمی اقدام به از بین بردن چربی‌های زائد می‌کرد. این روش که اکنون منسوخ شده است جای خود رابه لیپوماتیک داده است.

لیپوماتیک نیز برخلاف دستگاه کاویتاسیون ، روشی تهاجمی‌ای است که پس از بی‌حس کردن ناحیه مربوط، اقدام به لاغر کردن فرد و رساندن فرد به هیکل دلخواهش می‌کند. اما دارای دوره نقاهت و مراقبت‌های خاص است. از طرفی در روش کاویتاسیون ، به علت اینکه فرد آرام آرام چربی از دست می‌دهد، پوست فرصت جمع شدن دارد، و این در حالی است که در روش لیپوماتیک گاهی نیاز به برداشتن بخشی از پوست است.

در کلینیک رز ایرانیان، تمامی خدمات لاغری اعم از لیپوماتیک، کاویتاسیون ، کرایولیپولیز و … انجام می‌شود. تمامی این روش‌ها بر اساس هدف فرد و نوع چربی‌های وی به کار می‌روند.

ممکن است یک فرد از دستگاه کاویتاسیون بهترین نتیجه را بگیرد، ولی برای فرد دیگر  ویزر لیپو مناسب باشد. اما افرادی که قصد دارند به طور طبیعی، طی روشی کاملاً غیرتهاجمی، سایز کم کنند، دستگاه کاویتاسیون بهترین گزینه است.

کاندید مناسب دستگاه لاغری کاویتاسیون

از بهترین کاندیدای لاغری با دستگاه کاویتاسیون ، می‌توانیم به افراد زیر اشاره کنیم:

 • افرادی که همزمان با ورزش قصد دارند به کاهش حجم چربی‌هایشان کمک کنند.
 • در افرادی که قصد ندارند با ورزش چربی‌های موضعی خود را آب کنند.
 • کسانیکه صورت چاقی دارند و از فرم صورت خود ناراضی هستند.
 • کسانی که به دنبال کاهش سایز هستند نه کاهش وزن.

به طور کلی  بسیار مناسب افرادی است که یا در کنار ورزش قصد دارند از ان استفاده کنند و یا تنها برای تغییرات سایزی و جزی قصد دارند از دستگاه کاویتاسیون استفاده کنند.

نکات قبل از دستگاه لاغری کاویتاسیون

اگر شما نیز قصد انجام لاغری با  دستگاه کاویتاسیون دارید، هرچند که در کلینیک رز ایرانیان به صورت کامل این نکات را به همراه یک سری مطلب کلیدی و مهم به مراجعین گوشزد می‌کنیم، اما اشاره‌ای مختصر مجدداً به این نکات می‌کنیم:

 • افرادی که بیماری صرع دارند، نباید از دستگاه کاویتاسیون استفاده کنند. به همین دلیل اگر دچار بیماری خاصی هستید به پزشک متخصص قبل از شروع کار اعلام کنید و فرمی که قبل از شروع کار برای پر کردن تحویل شما می‌دهند را به درستی و صادقانه پر کنید.
 • فشارخون، دیابت، بیماری سرطان و … از جمله مواردی هستند که استفاده از دستگاه کاویتاسیون برای آن‌ها منع شده است.
 •  ۴۸ ساعت قبل از انجام کاویتاسیون ، از مصرف مواد غذایی چرب و سنگین خودداری کنید، و دو وعده غذایی قبل از کاویتاسیون را کم و سبک میل نمایید.
 • سعی کنید قبل از انجام کاویتاسیون ، ۲ لیتر آب مصرف نمایید، زیرا با شکستن سلول‌های چربی و آب شدن آن‌ها، بدن نیاز به آب زیادی برای دفع سلول‌های متلاشی چربی دارد.
 • ناحیه مورد نظر را شیو کنید.
 • از مصرف داروهای اضافی خودداری کنید.
 • اگر کلیه‌های شما دچار مشکل هستند، بهتر است قبل از انجام لاغری با دستگاه کاویتاسیون به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر شما نیز از کاندیدای دستگاه کاویتاسیون هستید و قصد لاغری با کاویتاسیون دارید، می‌توانید در ساعات کاری با کلینیک رز ایرانیان تماس بگیرید تا در مورد دستگاه کاویتاسیون شما را راهنمایی کنند و به شما بر اساس ساختار بدنتان مشاوره دقیق بدهند.

نکات بعد از دستگاه لاغری کاویتاسیون

بعد از انجام کاویتاسیون ، افراد ملزم به رعایت برخی نکات هستند، که در پایین به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • همانطور که گفتیم، دستگاه کاویتاسیون با شکاندن چربی‌ها و به عبارتی با ریز ریز کردن چربی‌ها، باعث می‌شود این حجم از چربی آزاد شده جذب خون شود، که این موضوع باعث بالا رفتن کلسترول خون می‌شود، بهتر است در این مدت از انجام هر آزمایشی خودداری کنید، از  طرفی چون اثر دستگاه کاویتاسیون تا سه ماه می‌‌باشد و بدن در این مدت اقدام به دفع چربی می‌کند، بهتر است بعد از این سه ماه اقدام به آزمایش دادن کنید.
 • برای اینکه حجم زیاد کلسترول خون کاهش یابد، باید آب به مقدار زیاد مصرف کنید و با انجام برخی فعالیت‌های ورزشی به دفع این چربی‌های کمک کنید، که پس از مراجعه به کلینیک زیبایی رز ایرانیان در مورد تمامی این تمرینات و اقدامات مشاوره لازم داده می‌شود.
 • از خوردن غذاهای چرب تا اتمام تعداد جلسات پرهیز کنید و سعی کنید رژیم غذایی ساده‌ای داشته باشید تا به کاهش سایز خود کمکی کرده باشید، در غیراینصورت، چربی‌های اضافی‌ای که میل می‌کنید در سلول‌های چربی باقی‌مانده جمع می‌شوند و باز هم باعث افزایش سایز شما می‌شوند.
 • پس از انجام کاویتاسیون ، سعی کنید مقدار زیادی آب بنوشید تا به دفع چربی‌ها کمک کرده باشید.
 • بهتر است از مواد غذایی‌ا‌ی استفاده شود که نسبت به دیگر مواد غذایی غنی‌تر هستند.
 • در مورد جلسه بعد خود با متخصص مشورت کنید، زیرا عدم هماهنگی بین جلسات ممکن است باعث بالا رفتن بی‌رویه چربی در بدن شما شود و همین موضوع به شما آسیب بزند.

در صورتیکه هر مشکل خاصی در بدن خود دیدید حتما به کلینیک مربوطه گزارش دهید.

مراجعین عزیزی که در کلینیک رز ایرانیان اقدام به استفاده از دستگاه کاویتاسیون می‌کنند، می‌توانند به محض مشاهده یک مورد غیرطبیعی به مشاورین ما در اینستاگرام پیام بدهند تا بتوانند از پشتیبانی ۲۴ ساعته ما استفاده کنند.

سؤالات متداول

 • آیا دستگاه کاویتاسیون درد دارد؟

به جرأت می‌توان گفت، دستگاه کاویتاسیون یکی از راحت‌ترین و بی‌عارضه‌ترین دستگاه‌های لاغری می‌‌باشد که طی فرایندی کاملاً بدون درد، اقدام به از بین بردن سلول‌های چربی می‌کند.

 • مهم‌ترین نکته در انجام کاویتاسیون چیست؟

کمک به دفع چربی‌ای که پس از اثر دستگاه کاویتاسیون وارد خون شده است، این کمک کردن با مصرف زیاد آب و نرمش‌های سبک صورت می‌گیرد.

 • فرایند لاغری بادستگاه کاویتاسیون در طی چند جلسه صورت می‌گیرد؟

پاسخ به این سؤال نیاز به جلسه مشاوره حضوری و یا غیرحضوری دارد که ما پس از دیدن ناحیه مورد نظر تعداد جلسات را مشخص کنیم.

 • دوره نقاهت لاغری با دستگاه کاویتاسیون چه قدر است؟

لاغری با دستگاه کاویتاسیون ، نیاز به هیچ دوره نقاهتی ندارد.

 • لاغری بادستگاه کاویتاسیون نیاز به بی‌هوشی دارد؟

خیر، لاغری با دستگاه کاویتاسیون بسیار ساده‌تر از این حرفا است، و نیازی به  بی‌هوشی و بی‌حسی ندارد.

 • با دستگاه کاویتاسیون چه قدر می‌توان وزن کم کرد؟

بهتر است بگوییم که با دستگاه کاویتاسیون بیشتر می‌شود سایز کم کرد تا وزن، اما اگر شما ورزش می‌کنید، می‌توانید با دستگاه کاویتاسیون به متلاشی شدن هر چه بیشتر سلول‌های چربی  کمک کنید.

 • عوارض لاغری با دستگاه کاویتاسیون چیست؟

لاغری با دستگاه کاویتاسیون عارضه خاصی ندارد اما معمولاً ممکن است پس از استفاده از دستگاه کاویتاسیون برای لاغری، ناحیه مربوطه دچار قرمزی شود و کمی درد کند، همچنین سردرد و بالا رفتن دمای بدن نیز از علائم طبیعی می‌باشند و جای نگرانی نیست، اما اگر احساس کردید دچار موردی غیرطبیعی شده‌اید، بهتر است با مرکزی که در آن اقدام به لاغری با دستگاه کاویتاسیون کرده اید تماس بگیرید و در مورد مسئله پیش آمده با آن‌ها صحبت کنید.

Asset 18

خدمات و کاربردهای دستگاه کاویتاسیون

Asset 18

کلینیک زیبایی رز ایرانیان با بهره‌گیری از بهترین فوق تخصص‌های زیبایی و پزشکان به نام، با ارائه مشاوره‌های تخصصی لاغری به افرادی که قصد دارند از حجم چربی‌های خود بکاهند، می‌تواند کمک شایانی بکند در ادامه می توانید با نحوه لاغری در کلینیک رز ایرانیان آشنا شوید.

لوکشین